Etfal Hearing Aids Sales and Application Center

Hizmet vermeye başlamış olduğu 2001 yılından bu yana birçok ilke imza atan cihazları dünya da hayatımızı şekillendiren modern teknolojik gelişmeleri takip eden yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışmalarını sürdürmktedir.

Hearing Aids Sales and Application Centers hearing aids and a provider of hearing solutions that operates in audiology.

A German brand SİEMENS Signia and the Danish company WİdEX hearing aids ile birlikte alanındaki tüm teknolojik gelişmeleri takip ederek bol ürün çeşidimiz perakende mağazamız İstanbul hizmet sunmaktayız.

Şuan, sektördeki Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olan cihazları ve uygulama merkezleri sağlık sektöründe her konuda önderliğine devam etmek için çalışmaktadır.

Our goal

Hearing aid used in developed countries hearing aid to carry technology to our country; to provide our customers' needs and expectations in a quality and continuous way.

İşitme cihazı sektörü içerisinde, işitme kaybı olan hastalarımız için daima en kaliteli ve rahat seçeneği sunmayı temel ilkesi haline getirmiş olan firmamız, Çalıştığı alanında küresel bir kurumsal firma olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Behind our success, customer-oriented and our applications include health, efficient use, and the approach of choosing the right device.

in siemens ve diğer firmaları alanlarında birden fazla hizmeti birarada barındıran yapısı ile işitme cihazları tarafından tercih edilen öncü ve ilkelerine bağlı kurumsal şirket olmuştur.

Vision

It cannot be given up for our customers who are experiencing Hearing Loss in Health Problems.
iş ortağı olduğumuz, sektöründeki diğer firmalar için de ilk akla gelen as a corporate company.

Mission

It is our indispensable principle to make life easier for our citizens who need hearing aids with our expert staff and after-sales technical service.
to provide fast, economical and pioneering services with our employees who are experts in hearing aids.

  • Siemens Hearing Asd
  • signia hearing asd
  • LOSS OF EMPLOYMENT
  • AUDIOLOGIC TRIGGERS
  • Hearing Asd SALES AND APPLICATIONS
  • TECHNICAL SERVICE
  • DIAMOND AND ACCESSORY SALES
  • ÖZEK EARIPS...

cihazları

How to Buy a Hearing Aid

If you have hearing loss, you should first go to the Ear Nose Throat doctor to get a hearing aid. (If a hearing aid has previously been recommended by the doctor or if a hearing aid is already being used, the hearing center is contacted directly.)

Hearing aids according to your need

If you have been offered a hearing aid by your doctor, you can choose the device according to its design and degree of hearing loss.

How to buy hearing aids with SGK addition

SGK güvencesi kapsamındaysanız, işitme cihazı bedeli üzerinden, SGK’nin verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı cihazlarından alabilirsiniz. İşitme cihazı bedeline SGK tarafından katkıda bulunulması için gerekli bilgileri Sayfamızdan takip edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

SGK contribution For information...